Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Naše služby

Vstupní vyšetření – při 1.návštěvě posoudíme stav chrupu a celé dutiny ústní, zhotovíme RTG vyšetření a klinické vyšetření, poté po dohodě s pacientem stanovíme léčebný plán. Většina pacientů je odeslána i na dentální hygienu.

Preventivní prohlídka – v zájmu každého pacienta je docházet na pravidelné preventivní prohlídky, které slouží zejména k včasnému odhalení onemocnění v dutině ústní a následné rychlé pomoci. Na tyto prohlídky má každý pacient nárok 1x ročně, jsou hrazené ZP.

Konzervační stomatologie – nejčastější onemocnění v dutině ústní je zubní kaz. Ošetření provádíme v lokálním znecitlivění, používáme pouze kvalitní a ověřené materiály. Fotokompozitní (bílé) výplně zhotovujeme v koferdamu (latexová blána izolující suché pracovní pole), pouze tak je zaručena její kvalita. U náročnějších prací je nutná i RTG kontrola výsledku zhotovené práce. Dalším velmi častým výkonem je ošetření zubních kanálků (endodoncie), kdy je opět nutné lokální znecitlivěná a koferdam. Ošetření probíhá pod dentálním mikroskopem, dochází k důkladné dezinfekci kanálkového systému a jeho opracování pomocí Ni-Ti nástrojů a následné zaplnění a RTG kontrolou. Někdy je součástí endodontického ošetření také bělení ztmavlého zubu – vnitřní bělení.

Protetická stomatologie – v mnohých situací je nutné zub či vzniklou mezeru v chrupu proteticky ošetřit. Provádíme ošetření pomocí kompozitních či keramických overlayích (většinou po endodontickém ošetření) či, pokud je zub více oslaben, zhotovujeme metalokeramické či celokeramické korunky. Samozřejmostí jsou i metalokeramické či celokeramické můstky při ztrátě zubu či zubů. V dnešní době při ztrátě 1 zubu je 1.volbou většinou zubní implantát, na který následně je našroubována korunka. Zavedení implantátů provádí MUDr. Jan Špiller (www.podkovka.cz) a následná protetická fáze je již u nás v ordinaci. V naší ordinaci zhotovuje i částečné nebo celkové zubní náhrady. Spolupracujeme se špičkovou zubní laboratoří Dent & Life v Praze (www.laborator-dentlife.cz)

Dětská stomatologie – ošetřujeme nejen dospělé ale i děti, snažíme se děti nenásilnou formou motivovat k vyšetření, případně ošetření. Při ošetření používáme stejné materiály jako u dospělých a úzce spolupracujeme s ortodontickou ordinací MUDr. Herbst.

Chirurgická stomatologie – provádíme běžné i chirurgické extrakce zubů, pouze u rozsáhlých výkonů odesíláme na chirurgickou kliniku DENTPRO s.r.o. Ve vybraných situacích lze provést autotransplantaci zubu, kdy se většinou zub moudrosti přenese do místa extrahovaného zubu. Nutné je však endodontické ošetření přeneseného zubu.